Air Show 2013 w Radomiu zagrożone?

Air Show 2013 w Radomiu zagrożone?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Obawy związane są głównie z pracami na pasie startowym, które miałyby być prowadzone w tym samym czasie, na kiedy zaplanowano pokazy lotnicze. Tymczasem prezes spółki Port Lotniczy Radom uspokaja, że żadne inwestycje na płycie lotniska nie będą kolidowały z Air Show.

- Już dawno umówiliśmy się z dowództwem sił powietrznych, że w momencie pokazów Air Show 2013 nie będą na lotnisku prowadzone inwestycje na pasie startowym oraz drogach kołowania. Jestem zaskoczony, że pojawiają się informacje, które wzbudzają niepokój wśród mieszkańców Radomia. Nawet jeśli port działałby w pełni w sierpniu 2013 roku to nie byłoby problemu, aby na czas trwania pokazów zawiesić przyloty i odloty. Według harmonogramu inwestycji, prace mają być wtedy wtedy prowadzone na terenie byłych już ogródków działkowych - tłumaczy Tomasz Siwak, prezes Portu Lotniczego Radom. 

Cały czas nie została jeszcze podpisana umowa na organizację Air Show między miastem i siłami powietrznymi.

- Taka umowa jest podpisywana po opracowaniu budżetu imprezy. Port Lotniczy Radom będzie finansował te pokazy w 50 procentach. Jestem spokojny i przekonany o tym, że za rok Air Show bez żadnych komplikacji odbędzie się w Radomiu - dodaje Tomasz Siwak.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy