Aeroklub rozpoczął sezon balonami

Aeroklub rozpoczął sezon balonami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Była to pierwsza impreza modelarska w tym sezonie na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie. W tym roku na starcie stanęło 24 zawodników z przedszkoli oraz szkół podstawowych z Radomia i okolic. Młodzież dzielnie walczyła o tak zwane „pudło”. Jak co roku, zawody od strony technicznej i organizacyjnej przygotowali przedstawiciele Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Radomskiego i Modelarni AR.

Choć temperatura i słońce sprzyjały dobrej zabawie, to wiatr dał się we znaki zawodnikom i ich balonom. Był on niestety trochę zbyt duży i niektóre balony miały problem, aby wylecieć zza parawanów i wzbić się w powietrze. Zawodnicy z zaangażowaniem napełniali swoje balony ciepłym powietrzem; niejednokrotnie były to granice możliwości, czego dowodem mogą być delikatnie rozerwane powłoki balonu. Prawie wszystkie wypuszczone modele balonów poleciały wysoko i odleciały daleko poza płytę lotniska.

Na podium tegorocznych zawodów stanęli: 1. miejsce – Jan Grzywacz - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 Radom, 2. miejsce– Maria Markiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa Mazowszany, 3. miejsce – Krzysztof Lipiec - Publiczna Szkoła Podstawowa Radom.

car Fot. Dariusz Kulik, Andrzej Jaworski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy