700 mandatów w weekend w Radomiu!

700 mandatów w weekend w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Od piątku do niedzieli policjanci radomskiej drogówki i funkcjonariusze służb prewencyjnych obserwowali najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych; to przede wszystkim okolice ul. Szarych Szeregów, Warszawskiej, Kieleckiej, Wierzbickiej, Narutowicza, 25 Czerwca, Prażmowskiego, Mariackiej, Jana Pawła II, 1905 Roku, Maratońskiej, Żółkiewskiego, Czarnieckiego, Chrobrego i Słowackiego.

- Najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem było omijanie pojazdów, które jechały w tym samym kierunku i zatrzymały się przed przejściem, by ustąpić pieszym oraz wyprzedzanie na przejściach i bezpośrednio przed nimi – mówi Justyna Leszczyńska z KMP Radom.

Do niektórych nie przemawiał nawet przykład policjantów. Tak było w sobotę na ul. 1905 Roku, gdzie na jednym pasie zatrzymał się oznakowany radiowóz, ustępując pieszym, a kierowca jadący drugim spokojnie minął wóz policyjny. Został jednak zatrzymany. Dostał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. - Podczas czynności wykonywanych z tym kierowcą, w ciągu kilkunastu minut policjanci zatrzymali w tym samym miejscu kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców – przyznaje Justyna Leszczyńska.

U zbiegu Warszawskiej i Janiszewskiej „zebrę” obserwował policyjny motocyklista. - Zauważył czekającą przed przejściem kobietę. I znów podobnie – jedno auto się zatrzymało, a drugie - bus nawet nie zahamowało i przejechało przez przejście – relacjonuje Justyna Leszczyńska. - Policjanci zatrzymali także wielu kierowców za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim. Niestety, duża część tych kierujących nie miała świadomości wykroczenia, jakie popełniła. Jeden z kierowców dyskutował nawet z policjantami, przekonując, że nic złego nie zrobił i że „wszyscy tak jeżdżą”.

Okazało się również, że większość kierowców nie przestrzega dozwolonej prędkości i nie zwalnia widząc przejście, a przy nim pieszych.

Nie obyło się także bez mandatów dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi w większości przypadków nie przechodzili przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym i nie stosowali się do sygnalizacji.

W ciągu trzech dni policjanci nałożyli ok. 500 mandatów karnych za wykroczenia popełniane przez kierowców, w tym m.in. za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz ok. 200 mandatów dla pieszych, przede wszystkim za przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.

nika, fot. KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy