543 wypadki - wakacje na polskich drogach

543 wypadki - wakacje na polskich drogach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Według szacunkowych danych, w czasie tegorocznych wakacji na terenie Mazowsza doszło do 543 wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 59 osób, a 671 zostało rannych. To o 17 ofiar śmiertelnych mniej niż w roku ubiegłym. Policjanci reagowali zdecydowanie wobec wszystkich, którzy - łamiąc prawo - narażali na niebezpieczeństwo siebie i innych. Woda pochłonęła 15 ofiar.

Funkcjonariusze pełnili służbę zarówno na drogach, wodach jak i terenach przywodnych. By zwiększyć świadomość zagrożeń, a tym samym zmniejszyć liczbę utonięć i nieszczęśliwych wypadków nad akwenami, policjanci przeprowadzili wiele działań profilaktycznych. M.in. w ramach „Kameralnego Lata” powstał film, dotyczący bezpiecznych zachowań nad wodą. Funkcjonariusze prowadzili też spotkania i prelekcje z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach, obozach oraz wypoczywających w miejscu zamieszkania. W czerwcu w Kozienicach zorganizowano pokaz instruktażowy "Bezpieczna kąpiel". Policjanci wielokrotnie ratowali też ludzkie życie i udzielali pomocy tym, którzy zbyt wysoko oceniali swoje umiejętności w pływaniu. Niestety, mimo to, podczas wakacji utonęło 15 osób. W roku ubiegłym było ich 19.

Dbając o bezpieczeństwo na drogach kontrolowali przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa przewozu dzieci, badali trzeźwość kierowców, a także sprawność psychofizyczną oraz uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy wakacyjne. Przeprowadzono szereg akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mimo zakrojonych na ogromną skalę działań policjantów w ciąż dochodzi do wypadków drogowych w których giną ludzie, jednak w tym roku ofiar było mniej.

Według policyjnych danych, w czasie wakacji na drogach Mazowsza doszło do 543 wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 59 osób, a 671 zostało rannych. Podczas ubiegłorocznych wakacji miała miejsce taka sama ilość wypadków – 543, zginęło 76 osób, rannych zostało 654.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.  


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy