139 pomysłów obywatelskich. Co wybiorą radomianie?

139 pomysłów obywatelskich. Co wybiorą radomianie?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana. Jak rok temu, znów pojawił się pomysł budowy „Astro Bazy” – obserwatorium astronomicznego i mini planetarium. Niektórym  marzą się ławki z radiem na deptaku, a innym – po prostu ławki na każdym przystanku. Są wnioski o utworzenie Muzeum Historii Radomia i Muzeum Katedralnego oraz przeprowadzenie gry miejskiej – śladami żołnierzy wyklętych. Ktoś pomyślał o Koncertowej Zbiórce Żywności, kto inny zaś – o funduszu dla młodych. Są wnioski „zdrowotne” – o wprowadzenie programu szczepień dzieci w wieku 1 – 18 rok życia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu  A i badania stomatologiczne dla dzieci z radomskich szkół podstawowych. Cykliści chcą ułatwień rowerowych, organizacje pozarządowe – domen internetowych.  Są też postulaty dotyczące wykonania chodników, remontów ulic, budowy boisk, górki saneczkowej.

Do 12 kwietnia potrwa weryfikacja zgłoszonych projektów przez merytoryczne wydziały i jednostki. Potem, od 14 kwietnia do 5 maja projekty trafią pod lupę Zespołu Opiniującego.

12 maja prezydent poda do publicznej wiadomości ostateczną listę projektów poddanych pod głosowanie oraz projektów niepodlegających głosowaniu. Głosować na wybrane projekty będziemy mogli od 19 maja do 10 września. Podobnie jak w roku ubiegłym,  głosowanie będzie możliwe w wyznaczonych miejscach oraz doraźnie podczas imprez miejskich, a także drogą mailową, przy wykorzystaniu systemu internetowego dostępnego na stronie www.radom.pl.  

10 października poznamy listę projektów wybranych przez mieszkańców do realizacji.

Przypomnijmy: Kwota środków przeznaczonych na budżet obywatelski w 2015 roku będzie wynosiła 4 mln 200 tys. zł, czyli na każdy obszar przypadnie 700 tys. zł. To więcej niż w tym roku, gdy całość budżetu obywatelskiego zamykała się kwotą 3 mln zł, a każdy obszar miał do dyspozycji 500 tysięcy.

Źródło: UM Radom, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy