11 milionów na drogi

11 milionów na drogi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tym razem umowy na wsparcie ze środków samorządu województwa mazowieckiego podpisały z marszałkiem Mazowsza władze gmin Mszczonów, Brwinów i Radziejowice. Przebudowy dróg pozwolą tym gminom na rozwój. - Problem dobrych dróg na Mazowszu to jest cały czas problem cywilizacyjny. Przypomnę, że mamy 40 tysięcy kilometrów dróg wszystkich kategorii. Sukcesywnie inwestujemy w drogi. Jeśli mówimy o tych projektach, na które dziś podpisaliśmy umowy, to jest wśród nich szczególnie ważna droga, dojazd do dużej inwestycji – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Na terenie gminy Mszczonów powstaje Park Wodny. Docelowo park ma odwiedzać 15 tysięcy osób dziennie. Nowa droga, na którą 5 milionów złotych Mszczonów dostanie od marszałka ma ułatwić dojazd do tego kompleksu. - Ta droga pozwoli oczywiście na sprawny i łatwy dojazd do parku, ale także zaktywizuje całe 3 kilometry terenów, które przylegają do niej., bo wszystkie tereny przylegające do tej drogi przeznaczone są pod usługi, rekreację, rozrywkę i wszelkie inne rzeczy związane z funkcjonowaniem tak wielkiego centrum – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa. 
Jednocześnie podpisana została umowa z gmina Jaktorów. Jaktorów dostanie ponad 7 mln. złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na budowę dwóch parkingów w systemie „Parkuj i jedź”.

Robert Utkowski fot. archiwum CoZaDzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

#WieszPierwszy

Polecamy