1 milion zł z UE dla szpitala w Krychnowicach

1 milion zł  z UE dla szpitala w Krychnowicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
 
Jedną z ważniejszych zmian, jakie w ramach dofinansowanego projektu dokonały się w Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu było kompleksowe unowocześnienie Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Przeprowadzono prace remontowo-budowlane - w tym wymianę okien, instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie posadzek oraz ułożenie podłogi.

Do pracowni został zakupiony aparat RTG z możliwością cyfrowej obróbki obrazu. Za sprawą specjalistycznego sprzętu pacjenci mają możliwość otrzymania wyników badań w postaci elektronicznej, co jest dla nich udogodnieniem szczególnie, jeśli leczą się także w innej placówce. Jest to również ważne dla pracy szpitala, bo skraca się czas  oczekiwania na wyniki
badań, a to pozwala na szybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Poza pracownią modernizację przeszedł pokój lekarski, pomieszczenie na czystą bieliznę, a także toaleta. Dodajmy, że w ostatnich latach udało się m.in. zbudować podjazd dla karetek pogotowia, zakupić aparat RTG, zmodernizować w szpitalu sieć wodno-kanalizacyjną oraz rozbudować pawilon ZOL.

Projekt otrzymał unijne dofinansowanie w ramach konkursu przeprowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych z Działania 7.1. Całkowita wartość inwestycji to kwota na ponad 1,5 mln zł. Okres realizacji projektu to lata 2009-2010.

Źródło: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy