1 - 4 listopada - kwesty i msze na cmentarzach. Co, gdzie, kiedy

1 - 4 listopada - kwesty i msze na cmentarzach. Co, gdzie, kiedy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

ZBIÓRKI PIENIĘDZY I KWESTY

Stowarzyszenie Jagiellońskie wraz z radomskimi środowiskami patriotycznymi przeprowadzą w sobotę i niedzielę (1 i 2 listopada) zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych. Monument miałby stanąć na terenie cmentarza rzymskokatolickiego od strony ulicy Dębowej. Zbiórka będzie prowadzona przez dwa dni od godz. 9 do 19. Wolontariusze wyposażeni w specjalne identyfikatory będą zbierali datki w przy bramach od strony ulic Limanowskiego i Dębowej.

Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu zachęca wszystkie osoby odwiedzające w świąteczne dni 1-2 listopada cmentarz przy ul. Limanowskiego, do wsparcia renowacji najstarszych i najbardziej potrzebujących odnowy zabytkowych nagrobków. Kwesta będzie prowadzona w godz. 9-16.

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych 1 i 2 listopada w godz. 9.00 – 16.00 prowadzić będą kwestę przy pomniku radomian pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych na cmentarzu przy ul. Limanowskiego na rzecz renowacji tego pomnika oraz na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Kieleckiej - na renowację zabytkowych grobów.

Wierni z parafii prawosławnej na cmentarzu prawosławnym przy ul. Warszawskiej 1 i 2 listopada (od godz. 8 do wieczora) będą zbierać fundusze na renowację zabytków cmentarza oraz na instalację oświetlenia.

UROCZYSTOŚCI NA CMENTARZACH

CMENTARZ KATOLICKI PARAFII ŚW. WACŁAWA PRZY UL. LIMANOWSKIEGO

1 LISTOPADA – uroczystość Wszystkich Świętych: godz. 14.30 – modlitwa wypominkowa za zmarłych pochowanych na cmentarzu w minionym roku (od listopada 2013 do października 2014); godz. 15.00 - msza święta.
3 LISTOPADA: godz. 12.00 – modlitwa wypominkowa i msza święta za zmarłych (możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych); godz. 13.00 – procesja i modlitwa za zamarłych.
4 LISTOPADA - 8 LISTOPADA: godz. 12.00 – modlitwa wypominkowa i msza święta za zmarłych (możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych)

CMENTARZ PRAWOSŁAWNY (UL. WARSZAWSKA)
1 LISTOPADA – uroczystość Wszystkich Świętych: godz. 12.00 – msza święta w parafii MB Bolesnej w Radomiu; godz. 13.00 – procesja ekumeniczna z modlitwami za zmarłych

CMENTARZ KOMUNALNY NA FIRLEJU
1 LISTOPADA – Uroczystość Wszystkich Świętych: godz. 14.30 - procesja od bramy cmentarza; godz. 15.00 – msza święta
2 LISTOPADA – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: godz. 14.30 - procesja od bramy cmentarza; godz. 15.00 - msza święta.
 

MS, RED/fot. archwium cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/miejsca/tn_dsc_2325.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96