Poczet radomskich radnych - Jan Pszczoła

Poczet radomskich radnych - Jan Pszczoła
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jan Pszczoła. Urodził się w 1948 roku w Międzyrzeczu. Jego rodzice po kilkumiesięcznym pobycie na ziemiach odzyskanych wrócili jednak do Radomia. Tu uczył się w Technikum Ekonomicznym, potem podjął studia ekonomiczna w Wyższej Szkole Inżynierskiej.

Już w wieku 29 lat został głównym księgowym w firmie. 2 lata pracował w Garbatce Letnisko, potem w czterech radomskich firmach. Od 1987 roku prowadził spółkę z o.o. Działał w branży elektronicznej, budowlanej, odzieżowej. Dziś jest na emeryturze.

W 1998 roku wystartował do Rady Miejskiej Radomia z list Unii Wolności. Od tego czasu jest radnym, z przerwą w latach 2002-2006. W tym roku – z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem - uzyskał 882 głosy. - Do partii zapisałem się dopiero dwa lata temu – tłumaczy.

Podczas najbliższej kadencji zamierza zajmować się jak dotąd przede wszystkim sprawami Ustronia. Wymienia potrzebę remontu schodów na osiedlu, instalacji zegara elektronicznego na wieżowcu. - Będę popierał każdą pożyteczną dla radomian inicjatywę – zastrzega.

Pasje Jana Pszczoły to wędkarstwo (jest działaczem polskiego Związku Wędkarskiego) i podróże – zjechał (służbowo i turystycznie) cały Daleki Wschód, w tym Chiny, Tajlandię, Singapur, Indie.

RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy