Znamy laureatów Konkursu Dziennikarskiego

Znamy laureatów Konkursu Dziennikarskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W zmaganiach finałowych wzięło udział dziesięcioro przedstawicieli radomskich gimnazjów. O tym, jak znaleźli się w finale informowaliśmy już wcześniej – czytaj więcej TUTAJ.

W ostatnim etapie konkursu gimnazjaliści musieli zmierzyć się z trzema zadaniami, dotyczącymi różnych dziedzin mediów - prasy, radia i telewizji. Pierwszym zadaniem finalistów było zaproponowanie tematu artykułu, którym mogłaby zainteresować się jedna z radomskich redakcji oraz poparcie go własnym zdjęcie. Następnie uczestnicy musieli przygotować radiowy news opowiadający o wizycie w ich szkole osoby ciekawej lub ważnej. W ostatnim zadaniu finaliści musieli przeprowadzić telewizyjną relację „na żywo” z przebiegu XXI Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego.

Finaliści poruszali ciekawe i ważne dla miasta tematy. Przeważały te dotyczące stanu budynków w centrum miasta, ale także opowiadające o zaletach „gier bez prądu” i osiągnięć sportowych kobiet.

Prace młodych dziennikarzy oceniało jury w składzie Jolanta Bilska-Sulima – dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr 5, Agnieszka Gierwatowska – wicedyrektor Wydziału Edukacji w Radomiu, Magdalena Gliszczyńska – dziennikarka Radia Plus Radom oraz Aleksandra Jabłonka – przedstawicielka Co za Dzień.

[gallery id=569]

I miejsce zajęła Oliwia Kowalska z PG 5, której pomysłem na artykuł były przenośne toalety przy postoju taksówek. - Najtrudniej było wybrać jakiś oryginalny temat, taki który wyróżni się spośród innych – mówi laureatka konkursu. - Kończę już naukę w tej szkole, chciałabym dostać się do Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, gdzie wiem, że jest redakcja szkolnej gazetki „Szpilka” i tam dalej rozwijać swoją pasję – dodaje.

II miejsce zajęła Elza Moerke z PG nr 8, którą również nagrodziła redakcja szkolnej gazetki PG 5 - „radomska Piątka”. III miejsce przypadło Karolinie Kołtuniak z PG 13. Jury wyróżniło również Natalię Ziębę z PG 10, która opowiedziała o fatalnym stanie ścieżek rowerowych w Radomiu oraz Martę Miszczak uczennicę PG 3, która opowiedziała o tragicznej sytuacji mieszkańców kamienicy Miłej 13.

Konkurs Dziennikarski w PG 5 ma długą tradycję, jest on organizowany od 1992. - Jak co roku było bardzo fajnie, więc mamy nadzieje, że w przyszłym roku również uda nam się zorganizować podobną imprezę. Być może poszerzymy go o kategorię filmową, ponieważ w naszej szkole prężnie działa Szkolna Wytwórnia Filmowa – mówi Anna Michnicka, organizatorka konkursu, nauczycielka z PG 5.

Aleksandra Jabłonka/ fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy