Zaszczytne tytuły dla dwóch szkół

Zaszczytne tytuły dla dwóch szkół
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego dwie radomskie szkoły otrzymały tytuł Cambridge English Preparation Centre.  Te zaszczytne tytuły złożono na ręce Danuty Kuźmiuk, dyrektorki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 i Tomasza Gogacza dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów.

Są to pierwsze w historii miasta szkoły, które mogą się pochwalić tytułem Cambridge.  Do grona tych dwóch szkół, 21 września dołączy: Szkoła Partnerstwa Międzynarodowego - Gimnazjum Językowe i Ogólnokształcące Liceum Językowe z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej.


Przypomnijmy. Nauczyciele języka angielskiego PSP 34 od dwóch lat współpracują z City College - Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English dla regionu radomskiego. W ramach tej współpracy uczniowie są przygotowywani  do międzynarodowych egzaminów na trzech poziomach zaawansowania: Starters, Movers i Flyers.


[gallery id=1781]


Cambridge English za pośrednictwem regionalnego Centrum City College doceniło pracę PSP 34 i PG 13  i przyznało im zaszczytny tytuł: Centrum Przygotowawczego Cambridge English. W praktyce oznacza to, że szkoła  zapisuje i przygotowuje swoich uczniów do egzaminów Cambridge – najbardziej uznawanych i prestiżowych egzaminów z języka angielskiego na świecie.  - Certyfikaty dla trzech szkół radomskich są naszym dowodem uznania dla ich współpracy z regionalnym centrum, które zostało powołane dla regionu i pracuje na jego rzecz - mówi Maria Kukla-Dąda z Autoryzowaneg Centrum Egzaminacyjnego.KS, fot. JK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy