Wiedzą wszystko o Polskich Noblistach

Wiedzą wszystko o Polskich Noblistach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek (28 marca) w Publicznym Gimnazjum numer 13 odbył się II etap konkursu wiedzy o polskich noblistach. Warto było znać panieńskie nazwisko Danuty Wałęsy, dokładny życiorys Henryka Sienkiewicza i ciekawostki z życia polskich noblistów.


Trzeba się było trochę nagłowić, żeby rozwiązać zadania zawarte w teście wiedzy o polskich noblistach. Trzeba było wykazać się wiedzą nie tylko o samych postaciach, ale i wiedzieć, czego dokonali w życiu.

Ci, którzy na chwilę przed testem przypomnieli sobie biografię Henryka Sienkiewicza, nie żałowali. Wiele pytań dotyczyło tego właśnie noblisty.

- Było kilka zdjęć z podróży i trzeba było napisać, skąd te zdjęcia, albo było zdjęcie przyjaciela Henryka Sienkiewicza i też trzeba było podać, kto to jest – opowiadają uczennice biorące udział w konkursie. Wszystko to trzeba było zrobić w ciągu 45 minut. Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem. W tej edycji wzięło udział 18 szkół z Radomia i regionu radomskiego.

W finale znalazły: się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 w Radomiu (Głowacka Aleksandra Warych Magdalena   p. Dariusz Nowak), Publiczna Szkoła Podstawowa w Bierwcach, (Paulina Prygiel Tomasz Gierasiński p. Bożena Zbrożyna), Publiczna  Szkoła Podstawowa w Wolanowie (Marta Gutkowska   Jakub Gutkowski   p. Lidia Gomuła, Beata Stanik), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomiu,(Aniela Siembor Jarosław Dulewicz  p. Ewa Gomoła), Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowie,(Marta Safin  Zuzanna Kasińska  p. Magdalena Makuch)

Szkoły wyróżnione (Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzewie: Magdalena Białkowska Dominika Domińczak  p. Aneta Pałkiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa  w Jedlińsku:  Magdalena Kiepiela Karolina Milena Nowakowska  p. Sylwia Dąbrowska, Publiczna Szkoła Podstawowa  Woli Taczowskiej: Alessandra Krasińska Bartosz Stawczyk  p. Małgorzata Porczek

Finał konkursu odbędzie się 8 kwietnia 2014 o godzinie 10.00 w Publicznym Gimnazjum nr 13. Weźmie w nim udział pięć szkół, których reprezentanci najlepiej poradzili sobie z testem. W finale czekają bardzo liczne i atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy wzniosą się wysoko w górę. Nagrodą główną jest przelot samolotem.

Źródło: PG 13

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy