VI Radomski Festiwal Nauki

VI Radomski Festiwal Nauki
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1014]

W pierwszym dniu festiwalu uczniowie z Europejskiego Gimnazjum Językowego zaprezentowali zaproszonym gościom z radomskich szkół podstawowych pokazy chemiczno – fizyczne przygotowane przez nauczycieli fizyki.

Uczniowie klas drugich gimnazjum pochwalili się swoimi umiejętnościami lingwistycznymi i wiedzą z dziedziny biologii, przedstawiając pracę i budowę serca i mózgu ludzkiego w języku angielskim. Kolejnym punktem programu była prezentacja zbroi rycerskiej z epoki średniowiecza, wykonanej własnoręcznie przez ucznia drugiej klasy gimnazjum, który jest pasjonatem tego okresu historycznego.

Drugi dzień obfitował w emocje związane ze Świętem Wielojęzyczności. Uczniowie szkół podstawowych zostali zaproszeni do udziału w podróży muzyką i słowem malowanej przez kraje europejskie: Hiszpanię, Włochy, Irlandię i Niemcy. Bawiąc się poznawali smaki i zapachy związane z poszczególnymi państwami.

Podczas Radomskiego Festiwalu Nauki zostały rozdane nagrody laureatom klas szóstych szkół podstawowych Konkursu Matematycznego z elementami języka angielskiego. Ukoronowaniem dni nauki były wykłady z Prawa Karnego i Prawa Cywilnego mecenasa Marcina Wdowskiego.

VI Radomski Festiwal Nauki cieszył się, jak co roku ogromnym zainteresowaniem i wspaniałą atmosferą. Gratulacjom i radości nie było końca. Uczniowie szkół podstawowych nr 6, 9, 13, 17, 18, którzy gościli u nas, dzięki przeżytym atrakcjom zostali zmotywowani do nauki języków obcych i oczekują na zaproszenie w przyszłym roku.

Źródło: Europejskim Gimnazjum Językowym

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy