Trzeci i ostatni dzień egzaminów

Trzeci i ostatni dzień egzaminów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pierwszego dnia uczniowie napisali egzamin z części humanistycznej, wczoraj matematyki i przedmiotów przyrodniczych. W sumie w naszym mieście 2 286 trzecioklasistów przystąpiło do egzaminu.

Pierwszego dnia zapytaliśmy uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 o wrażenia, zaraz po zakończonym egzaminie:

Całkiem dobrze, myślałam, że będzie gorzej, ale zaskoczyli nas miło i było całkiem łatwo. Najtrudniejszy był temat rozprawki, która miała nawiązywać do minionych wieków – przyznała Pamela

  • Było łatwiejsze niż się tego spodziewałem. Najbardziej jednak obawiam się jutrzejszej matematyki – powiedział nam Michał, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 10.

Punktualnie o godzinie 9 uczniowie klas trzecich rozpoczęli egzaminy gimnazjalne. Byliśmy z nimi również przed rozpoczęciem egzaminu, oto jakie mieli nastawienie:

  • Fantastycznie – niczego się nie boję. Luzik, będzie dobrze – przyznał Adrian

Był on jednak w zdecydowanej mniejszości, większość jego kolegów i koleżanek przyznała, że stres jest duży. Tym bardziej, że w tym roku gimnazjaliści zmierzą się po raz pierwszy z nową formułą egzaminu.

  • Egzamin podzielony jest na dwie części. Pierwsza z historii i wiedzy o społeczeństwie, potrwa 60 minut , następnie uczniowie napiszą język polski wraz z wypracowaniem, ta część potrwa 90 minut. Pomiędzy tymi częściami będzie 40 minut przerwy. Nas nauczycieli również stresują te wszystkie zmiany, chyba denerwujemy się bardziej niż nasi uczniowie – przyznała jedna z nauczycielek języka angielskiego.

Uczniom również udzielał się stres.

  • Dużo się uczyłam, ale i tak się bardzo stresuję. Obawiam się, że będzie Starożytność – przyznała Oliwia
  • Boje się tych egzaminów. Przypuszczam, że będą rozbiory – powiedziała Maja
Gimnazjaliści muszą wykazać się podczas egzaminu rozumowaniem i logicznym łączeniem faktów. Wynik uzyskany z egzaminów będzie decydował o wyborze szkoły.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

ARKUSZE EGZAMINACYJNE I ODPOWIEDZI TUTAJ

A.J./ fot. Ł. Stańczuk

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/5_edukacja/img_9703.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96