Świąteczny Kiermasz w PSP 28

Świąteczny Kiermasz w PSP 28
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Tegoroczny XV Kiermasz Świąteczny jest już 27. imprezą charytatywną, odbywającą się w PSP 28, polegającą na sprzedaży prac przygotowanych przez społeczność szkolną. Pieniądze zebrane podczas tych akcji są przeznaczane na pomoc chorym dzieciom.

Organizacja „Pomóż Chorym Dzieciom” działa przy Radzie Rodziców PSP 28. Skupia uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników i przyjaciół szkoły. Opiekunem Organizacji jest Anna Sękowska, która wspólnie z nauczycielami Anną Bednarczyk, Renatą Waniek Agnieszką Klonowską przygotowują kolejne akcje charytatywne.

Organizacja powstała z potrzeby serca i potrzeby znalezienia sposobu pomocy chorym dzieciom, które los dotknął szczególnie boleśnie. Ich rodzice często są bezsilni nie potrafią poradzić sobie z problemem. W minionym roku szkolnym z pomocy Organizacji skorzystało ośmioro dzieci.

W bieżącym roku szkolnym Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 planuje jeszcze zbiórkę pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu oraz XIII Kiermasz Wielkanocny w dniach 19-20 marca 2013 roku.

[gallery id=281]


red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy