Stromiec. Zobaczcie jak dzieci spędziły półkolonię

Stromiec. Zobaczcie jak dzieci spędziły półkolonię
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Przedsięwzięcie dofinansowane było przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Nasza gmina – wspólna sprawa”. Półkolonia „Zielone wakacje” trwała od 07.08.2017r.- 11.08.2017r. i była bezpłatna. Obejmowała opiekę i pełne wyżywienie dla uczestników.

Półkolonie „Zielone wakacje”


Dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno - artystycznym, jakie zapewniał program półkolonii. Zgodnie z nim dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach autokarowych do: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która wprowadziła je w świat nauki i doświadczeń oraz do Magicznych Ogrodów w Janowcu, dzięki której dzieci znalazły się w świecie baśni i rozrywki. Przez kolejne trzy dni dzieci brały udział w:

- zajęciach rękodzielniczych, na których wykonywały witraże, kolaże, uczyły się rzeźby;

- zajęciach sportowych, podczas których uczyły się zdrowej rywalizacji;

- zajęciach tanecznych;

Opiekunowie zadbali również o wątek historyczny i oprowadzili dzieci po najciekawszych i najważniejszych zakątkach ziemi stromieckiej. Odwiedzili zabytkowy cmentarz, kościół w stylu neogotyckim oraz przeszli ścieżką przyrodniczo - leśną „Puszcza Stromiecka wczoraj - dzisiaj – jutro”.

Bardzo dużym zaangażowaniem przy opiece nad uczestnikami wykazali się młodzi wolontariusze projektu „Nasza gmina - wspólna sprawa”. - Ich obecność sprawiła, że każde dziecko było objęte dodatkową indywidualną opieką, przez co uczestnictwo w półkolonii było bezpieczne dla dzieci, a młodzi wolontariusze mogli w praktyce wykorzystać wiedzę, którą zdobyli podczas szkolenia w ramach projektu – informują organizatorzy półkolonii.   

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy