Ruszył nabór do Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia

Ruszył nabór do Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1691]

 To nowoczesna placówka oświatowa, skierowana do tych wszystkich, którzy pragną rozwijać zdolności muzyczne, kształtować wrażliwość estetyczną i poszerzać ogólną edukację. Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia funkcjonuje w Radomiu od blisko roku, mieści  się przy ul. Wierzbickiej 55.

Głównym kierunkiem działalności szkoły jest nauczanie gry na instrumentach oraz szeroko pojęte umuzykalnianie dzieci i młodzieży. Gruntowną edukację muzyczną uzupełniamy o takie zajęcia jak: zespół wokalny, formacja taneczna i baletowa, warsztaty bębniarskie, czy grupa mażoretek – mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radomiu.
Placówka zapewnia również organizację plenerowych warsztatów artystycznych, które np. w tym roku dla uczniów odbywają się w dniach 15 -20 czerwca na Półwyspie Helskim.

Pierwsze sukcesy nowej szkoły

Szkoła powoli zaczyna się wpisywać w życie artystyczne i edukacyjne naszego miasta. Organizuję koncerty, gdzie jej uczniowie mogą zaprezentować swoje umiejętności. Tak było podczas m.in. Koncertu Noworocznego w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego czy audycji muzycznych odbywających się w szkole. Uczniowie debiutują również w konkursach i przeglądach, odnosząc  swoje pierwsze sukcesy, przykładem jest saksofonista Kamil Kostępski, który zdobył III miejsce podczas IX Międzyszkolnego Konkursu Instrumentów Dętych Drewnianych  i Blaszanych.

Trwa nabór na nowy rok

Nabór do szkoły polega na badaniu predyspozycji muzycznych dzieci w wieku od 5 do 14 roku życia. Kandydaci składają podanie o przyjęcie, a następnie umawiani są indywidualnie na termin przesłuchania.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.zdzmuzyczna.radom.pl lub pod numerem telefonu 609-975-775

Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły, która jest wpisana do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Źródło: Niepubliczna Szkoła Muzyczna w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/5_edukacja/szkola_4.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96