„Poznaj z nami… Oskara Kolberga” w PSP 33

„Poznaj z nami… Oskara Kolberga” w PSP 33
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
„Ocalić od zapomnienia” -  pod takim hasłem odbył się 5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu III Międzyszkolny Konkurs „Poznaj z nami… Oskara Kolberga”.

W konkursie uczestniczyły PSP nr 13, 34 i  33. Honorowy patronat nad imprezą objął Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów oddział w Radomiu.
Konkurs rozpoczął spektakl pt.”Oskar Kolberg jego życie i dzieło", który przedstawiła klasa 5b z PSP nr 33. Spektakl ilustrował  film ukazujący obrzęd weselny z regionu łowickiego oraz występ dzieci z oddziałów 0, które zatańczyły kujawiaka.
Następnie rozpoczęły się konkurencje. Pierwszym zadaniem był quiz o życiu i twórczości Oskara Kolberga. Quiz ten rozwiązywali również chętni uczniowie z publiczności, z której wyłoniono zwycięzcę. Został nim uczeń klasy 5b Michał Tomczyk.
Kolejnym zadaniem było rozpoznawanie charakterystycznych elementów stroju łowickiego.  Następne rozwiązywano zagadki z wybranych z dzieł Kolberga. Czwartym zadaniem była  inscenizacji baśni „Córka Czarnoksiężnika”. Ostatnią konkurencją było stworzenie z podanych elementów plakatu poświęconego Oskarowi Kolbergowi jako patronowi roku.
Po burzliwych naradach, jury w składzie: Danuta Dolecka - aktorka Teatru im. Jana Kochanowskiego  w Radomiu, Małgorzata Boruta – doradca metodyczny RODON, Mariola Pacholec - prezes SNaP oddział w Radomiu i Ewa Banaszczyk- plastyk, przyznało: I miejsce -  PSP nr 33, II miejsce ex aequo - PSP nr 13 i PSP nr 34.

Zobacz galerię zdjęćŹródło: PSP 33

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy