NAJFAJNIEJSI PÓŁKOLONIŚCI II: OGRÓDEK JORDANOWSKI

NAJFAJNIEJSI PÓŁKOLONIŚCI II: OGRÓDEK JORDANOWSKI
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W tym roku w Ogródku Jordanowskim w półkolonii bierze udział około 160 osób. - Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy: maluszki od 3 do 6 lat i od 6 w górę. W zależności od tego, gdzie idziemy i jakie są możliwości organizatorów, dzielimy się również na podgrupy - wyjaśnia Monika Chmielewska, opiekunka półkolonii.

Półkoloniści z Ogródka Jordanowskiego mają zapewnione atrakcje: basen, kręgle, kino, ściankę wspinaczkową, wycieczki do muzeum, warsztaty edukacyjne, a w ośrodku zajęcia sportowe, plastyczne czy rywalizację turniejową. - W każdą środę wyjeżdżamy poza Radom - byliśmy już w Górach Świętokrzyskich i Kurozwękach, w planach mamy jeszcze pieszy rajd, wycieczkę do ZOO w Warszawie, ognisko z kiełbaskami - wylicza Chmielewska.

Z jedną półkolonijną grupą z Ogródka Jordanowskiego spotkaliśmy się podczas zajęć aerobiku, które odbywają się w Resursie. - Zajęcia ruchowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród dzieci, lubią one również chodzić na basen, kręgielnię i oczywiście jeździć na wycieczki - wyjaśnia jeden z opiekunów.

- Uwielbiam zajęcia taneczne, a najfajniejsza była wyprawa na baseny z kulkami - opowiada 7,5-letnia Ania Gniatkowska. - Fajne są wakacje w „Ogródku”, chodzimy na plac zabaw, dużo rysujemy i jeździmy na wycieczki. Poznałam tutaj bardzo dużo nowych kolegów i koleżanek. Chciałabym przychodzić tutaj również po wakacjach - wyjaśnia 6-letnia Ola.

Wypoczynek dla dzieci zapewniło miasto oraz sponsorzy. - Dzięki dodatkowym pieniądzom od sponsorów mogliśmy poszerzyć ofertę, tak aby była ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla dzieci – dodała Chmielewska.

Półkoloniści z Ogródka Jordanowskiego wezmą udział w naszym konkursie. Ze względu na dużą liczbę uczestników półkolonii, zostaną oni podzieleni na kilka grup. Zapraszamy na cozadzien.pl/Edukacja – „Najfajniejsi Półkoloniści II”

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@op.pl)/ fot. Artur Molęda

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy