Młodzi dziennikarze w PSP 15

Młodzi dziennikarze w PSP 15
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Radomiu odbył się cykliczny Międzyszkolny Konkurs „Gazetka Szkolna”. Była to piąta edycja konkursu, do którego zapraszani zostali młodzi dziennikarze ze szkół podstawowych redagujący gazetki szkolne.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Do etapu pierwszego redakcje szkolnych gazetek nadsyłały kilka numerów gazetek, które były oceniane pod kątem treści, estetyki i szaty graficznej. Do drugiego etapu – finału, zaproszono redakcje ze szkół: PSP 2, PSP 13 i PSP 15. W finale młodzi dziennikarze przedstawiali prezentacje z ciekawego wydarzenia, które miało miejsce w ich szkole oraz rozwiązywali test w aplikacji kahoot. Po zsumowaniu punktów z dwóch etapów wyłoniono zwycięzców.

Miejsce pierwsze: Gazetka „Szczęśliwa 13” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13 w Radomiu

Miejsce drugie: Gazetka „Nasza 15” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu

Miejsce trzecie: Gazetka „Redaktorek” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu

Rolę przewodniczącej komisji konkursowej pełniła pani Anna Michnicka, nauczyciel języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 5 w Radomiu, wydawca szkolnej gazety „Radomska Piątka” i organizator Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy, upominki dla redakcji szkolnych oraz wejściówki na kręgielnię Platinium.

Organizatorami konkursu są nauczycielki PSP 15: Dorota Ługowska i Edyta Fokt

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy