Międzyszkolny konkurs o Januszu Korczaku

Międzyszkolny konkurs o Januszu Korczaku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Celem konkursu jest m.in. przybliżenie życia Janusza Korczaka, popularyzacja jego twórczości, propagowanie idei pedagogicznych oraz rozbudzanie aktywności twórczej uczniów. Do finału konkursu przystąpią uczniowie z radomskich szkół: PSP 13, PSP 26, Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz gospodarze imprezy z PSP 33.

Każda szkoła przystępująca do konkursu w ramach eliminacji szkolnych przygotowała na poziomach klas różnorodne prace: klasy IV - kukiełkę przedstawiającą tytułowego bohatera książki "Król Maciuś I", klasy V - zaproszenie na konkurs "Poznaj z nami Janusza Korczaka", a klasy VI - plakat związany z obchodami Roku Janusza Korczaka.

Prace zostaną ocenione przez jury podczas rozstrzygnięcia drugiego etapu, który odbędzie się 12 grudnia o godz. 12 w PSP nr 33. Każda szkoła będzie reprezentowana przez czteroosobowy zespół z klas IV-VI, który będzie miał do wykonania 5 zadań. Konkurs odbędzie się  pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów oddział w Radomiu.

Patronat nad imprezą objął serwis informacyjny Co za dzień.


red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy