Magiczna przygoda Najfajniejszej Pierwszej Klasy

Magiczna przygoda Najfajniejszej Pierwszej Klasy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1664]

Wyjazd do Magicznych Ogrodów koło Janowca był główną nagrodą w konkursie na „Najfajniejszą I Klasę”. Wychowawczynią pierwszoklasistów jest Beata Stachowicz, a nauczycielem wspomagającym Anna Gielniowska.

Magiczne Ogrody to kraina utrzymana w baśniowym klimacie, a na zwiedzających czeka tu mnóstwo niesamowitych atrakcji - Witajcie w magicznych ogrodach, cieszę się, że przyszliście odwiedzić starego skrzata. Czeka na was przygoda i zabawa – tymi słowami baśniowa postać zaprosiła do magicznego królestwa zwycięską klasę. Po ogrodzie grupę odprowadzała Pani Bulwiakowa, która przybliżała historię tego urokliwego miejsca. Dzieci z przejęciem słuchały opowieści i odpowiadały na pytania. 

Po krótkim wprowadzeniu wszyscy udali się do Kwiatowej Doliny, gdzie mogli przejechać się kolejką i podziwiać miejsce zamieszkania sympatycznych „bulwopodobnych” stworzeń. Kolejnym punktem wycieczki było Robankowe wzgórze, Krasnoludzki gród i Marchewkowe pole. Dzieci sprawdzały, ile potrzeba osób do objęcia jednej marchewki. Najwięcej emocji wzbudziło jednak Mroczysko, bagno pełne groźnych roślin i stworzeń, aby tam wejść należało wykazać się odwagą i bohaterstwem. Klasa 1 A spisała się na medal, nie wykazując ani krzty strachu.

Po pierwszej części zwiedzania wszyscy udali się na pyszny obiad, a gdy zregenerowali siły – czekały kolejne przygody. Dzieci koniecznie chciały popływać tratwą po magicznym stawie, gdzie leży tajemnicza wysepka. Radości było, co niemiara, choć w efekcie nie jedna para butów była mokra. Ostatnim punktem podróży po Magicznych Ogrodach był dmuchany zamek oraz trampoliny, 1 A mogła się wybawić i wyszaleć, bowiem są oni prawdziwym wulkanem energii i radości.

Najfajniejsza klasa już w autokarze zgodnie przyznała, że najbardziej im się podobało… wszystko! Jednak najlepszą rekomendacja udanej wycieczki jest to, że mimo zmęczenia, uczniowie 1 A wyrazili chęć powrotu do Magicznych Ogrodów ponownie – nawet tego samego dnia.  

Paulina Łapczyńska / fot. Paulina Łapczyńska

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy