"Kranówka" dla dzieci

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pilotażowo maszyny stanęły w dziesięciu szkołach od września ubiegłego roku. W tym roku szkolnym mają być już we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach. - Dystrybutory są też w tych szkołach ponadgimnazjalnych, które się zgłosiły - informuje Paweł Olszewski, wiceprezes spółki. W sumie w tym roku dostawiono ponad 30 maszyn.

Dystrybutory ufundowały Wodociągi Miejskie, które na wyposażenie szkół przeznaczyły 76 tys. zł. - Dostęp do  bezpłatnej wody pitnej ma spowodować zmniejszenie zainteresowania niezdrowymi napojami - mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia. Jest to zgodne z decyzjami, które zapadły w Ministerstwie Zdrowia, a które zakazują sprzedaży w szkołach słodzonych napojów i niezdrowych przekąsek. 

W Szkole Podstawowej nr. 4 w Radomiu dystrybutor jest od roku. - Rzeczywiście uczniowie częściej piją wodę, zamiast słodkich napojów - mówi Aurelia Michałowska, dyrektor placówki, ale zaznacza, że żeby zmienić nawyki żywieniowe uczniów, niezbędna jest współpraca z rodzicami. - Bo uczniowie nie mogąc w szkole kupić słodkiej bułki przynoszą ją z domu, ale muszę przyznać, że coraz częściej widzę u dzieci zdrowe kanapeczki - dodaje dyrektor. 


apk/ fot Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy