Konkurs Europejski w PSP 2

Konkurs Europejski w PSP 2
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wzięli w nim udział uczniowie klasy IV. Zadania wymagały znajomości położenia geograficznego wylosowanego kraju, stolicy, liczby ludności, godnych zobaczenia zabytków, słynnych ludzi. Uczniowie klasy IV a wylosowali Turcję. Publiczności bardzo podobały się ich barwne tureckie kostiumy i układ taneczny.

Klasa IV b wylosowała Hiszpanię. Dziewczyny pięknie prezentowały się z czerwonymi kwiatami wpiętymi we włosy i wachlarzami. Najlepiej wykonali hymn Unii Europejskiej. IV c prezentowała Słowację, w tym jej atrakcje turystyczne.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa IV d, która wylosowała Litwę. Uczniowie przygotowali interesującą prezentację na temat tego kraju. Julia Kucharska zaskoczyła wszystkich znajomością języka litewskiego.
Przygotowując się do konkursu uczniowie korzystali z płyt DVD z nagraniami ludowej muzyki i tańców przekazanych przez partnerów z projektu. Jedno z zadań wymagało odnalezienia informacji o znanych miejscach i osobach z krajów partnerskich umieszczonych w różnych zakątkach szkoły.

Uczennice z klasy IV a Aleksandra Kozera, Aleksandra Grzegorczyk i Julia Orzelska, Monika Pudzianowska i Paulina Pyszczek powiedziały, że najwięcej radości sprawiło im przygotowanie ludowego tańca tureckiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy, nagrody i cukierki. Konkurs zorganizowały Renata Kowal, Hanna Gniewek i Józefina Młynarska.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy