Integracyjny rajd w PSP 33

Integracyjny rajd w PSP 33
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=735]

Trasa wycieczki obejmowała przejazd autokarem z Radomia do Iłży, a tam uczestnicy przesiedli się do zabytkowej kolejki wąskotorowej, którą przejechali do Marcul. Przejażdżka ta dostarczyła wielu wrażeń i radości. Wszyscy podziwiali uroki mijanych pól i lasów wypatrując śladów nadchodzącej jesieni. Niesamowite poruszenie u uczestników wycieczki wywołał widok pasących się sarenek.

Leśniczówka w Marculach i jej otoczenie wywołały zachwyt u czwartoklasistów. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli film krótkometrażowy o odyńcu Ryju i jego przyjaciołach, zwierzętach z lasu. Później uczestnicy wycieczki zwiedzili arboretum. Po ciekawej lekcji przyrody i ekologii nastąpił najbardziej oczekiwany punkt wycieczki, mianowicie ognisko i pieczenie kiełbasek.

Ostatni etap to prezentacja klas. Każda klasa zaprezentowała piosenkę. Klasa 4a zaśpiewała piosenkę „Ja uwielbiam ją…”, klasa 4b zaprezentowała przygotowaną prze z siebie piosenkę o uczniach i nauczycielach, a klasa 4c znaną wszystkim czwartoklasistom piosenkę „Czwarta klasa”. Pierwsze miejsce jury przyznało klasie 4c.

Pani dyrektor Dorota Kaflińska wręczyła wyróżnionej klasie nagrodę – piłkę do gry, pozostałe klasy zostały nagrodzone planami zajęć. Wycieczkę ufundowała Rada Rodziców z PSP nr 33 w Radomiu.

Źródło: PSP 33/red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy