I Festiwal Żywności w PSP 23

I Festiwal Żywności w PSP 23
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Pomysł uroczystości powstał w nawiązaniu do Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem, który obchodzony jest 16 października. Festiwal został poprzedzony anonimową ankietą, skierowaną do rodziców uczniów, która miała dać odpowiedź na pytanie: Czy w naszych domach dochodzi do marnowania żywności?

Niestety ponad 80 procent odpowiedzi było pozytywnych. Pocieszającym jest fakt zgodności, co do stwierdzenia, że nikt nie ma prawa marnować żywności, w obliczu problemu głodu, biedy.

Festiwal Żywności stał się okazją do nawiązania współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 2. Na uroczystości gościł  dyrektora placówki Krzysztofa Sońta wraz z gronem nauczycielskim i podopiecznymi.

Obecny był również Sekretarz Miasta Radomia Pan Rafał Czajkowski, który odebrał egzemplarz Naszej Szkolnej Książki Kucharskiej, która powstała w oparciu o przepisy uczniów. Jak przystało na prawdziwy festiwal nie zabrakło też piosenek, zadań praktycznych, bajki o Jasiu i Małgosi w odmienionej wersji owocowo – warzywnej oraz zagadek o witaminach.

Festiwal odbył się dzięki sponsorom - producentom żywności, którzy zaprezentowali swoje produkty. Uczniowie degustowali pieczywo z piekarni Państwa Wojcieszków, nabiał z hurtowni spożywczej Apetyt, jabłka z sadu Waldemara Rutki aż z Nowego Kłopoczyna. O słodką oprawę festiwalu zadbali właściciele sklepów: pan Mariusz Krok i Marek Pastusiak.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Festiwal Żywności wpisał się już na listę corocznych imprez szkolnych.

 

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy