Historia misia w PSP 33

Historia misia w PSP 33
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Co prawda, święto misia wypada w listopadzie, przedstawienie było jednak celowo opóźnione, gdyż dzieci czekały na misie od Świętego Mikołaja. Każdy z malców przyniósł swoją przytulankę, którą dzielnie trzymał w rączkach. W przedstawieniu uczestniczyły sześciolatki. Nauczycieli, przygotowujących spektakl dla maluszków, wspomagały dzieci ze starszych klas podstawowych.

Przedstawienie wykonane przez dzieci ukazywało sposób powstania misia-przytulanki. Historia pluszowej zabawki sięga roku 1902. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosvelt, w trakcie polowania, sprzeciwił się zabiciu niedźwiadka. Sytuacja była uwieczniona na obrazku, który został opublikowany . Gazetę ujrzał właściciel sklepu z zabawkami Morris Michton, który postanowił stworzyć zabawkę na kształt niedźwiadka. Dzięki jego inicjatywie dzieci mogą teraz zasypiać przytulone do pluszowego misia.

Wszystkie maluchy, uczestniczące w przedstawieniu, śpiewały i tańczyły w rytm muzyki. Jak powiedziała nam Pani Dyrektor PSP 33, Dorota Kaflińska, zajęcia te miały dużą wartość dydaktyczną - To wszystko uczy dzieci, poszerza ich wiedzę. Uczy poszanowania, nie tylko swoich zabawek. Relacje z misiem później przekładają się na kontakty z rówieśnikami. Dzieci wiedzą, że trzeba szanować ich przyzwyczajenia, dbać o nie. Ponadto Pani Dyrektor podzieliła się z dziećmi historią swojego czterdziestoczteroletniego Miśka. Opowiadała o tym, jak trzeba szanować swoje przytulanki, by mogły nam towarzyszyć przez całe życie.


Więcej zdjęć z tej uroczystości znajdziecie w zakładce: Galeria szkolna

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy