Dzień Tolerancji i Życzliwości w PSP2

Dzień Tolerancji i Życzliwości w PSP2
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1358]


Tego dnia uczniowie obejrzeli scenkę dramową dotyczącą tolerancji przygotowaną przez szkolny Teatrzyk Malutki. Odbyła się rozmowa na temat czym jest tolerancja. Następie miało miejsce spotkanie z Marcinem Piechotą - osobą poruszająca się od czasu wypadku samochodowego na wózku inwalidzkim. Zaproszony gość opowiedział o swoich zmaganiach z niepełnosprawnością. Pokazał, że niezależnie od wielu trudnych sytuacji można z życia czerpać dużo radości.W spotkaniu uczestniczyła także jego żona - Judyta.

Podczas uroczystości zostały także rozstrzygnięte szkolne konkursy: muzyczny na tekst do piosenki "Gra w kolory"* oraz plastyczny *"Dobro, które nic nie kosztuje"*. Finałem spotkania była piosenka "Dobro wygrywa", zaśpiewana przez wszystkich w kolorowych rękawiczkach wspólnie z chórem szkolnym. Dekorację sceny tworzyły prace plastyczne uczniów PSP 2 o tolerancji. Wystawy prac o tolerancji i życzliwości można obejrzeć na szkolnych korytarzach.

Tego dnia najbardziej życzliwe osoby z każdej klasy zostały odznaczone orderami życzliwości. W szkole zostały przygotowane ścianki życzliwości, na których można przeczytać m.in  "Dekalog człowieka życzliwego".

Na koniec spotkania każdy mógł przejść przez "Bramę życzliwości", częstując się cukierkiem z życzliwym cytatem.


Źródło: PSP 2 Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy