Dzień Talentów i rozdanie certyfikatów

Dzień Talentów i rozdanie certyfikatów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Młodzież, która w czerwcu przystępowała do egzaminów TELC, z niecierpliwością oczekiwała na wyniki. Bezterminowe certyfikaty przyznawane są od poziomu A2 do poziomu B2 i są bezterminowe. Egzaminy TELC są opracowywane i administrowane przez organizację Weiterbildungs -Testsysteme we Frankfurcie nad Menem, będącą członkiem ALTE – organizacji zrzeszającej instytucje nadające certyfikaty językowe uznawane i honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
System egzaminacyjny The European Language Certificates został opracowany w odniesieniu do wspólnego systemu uczenia się i nauczania języka przyjętego przez Radę Europy. Egzaminy obejmują tematykę z podstawowych dziedzin życia i są ukierunkowane na sprawdzanie umiejętności komunikowania się.

TELC - system międzynarodowych egzaminów językowych z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, będący członkiem Stowarzyszenia Europejskich Organizacji nadających certyfikaty językowe uznawane na arenie międzynarodowej. Jednostka ta od ponad 30 lat realizuje założenia nauczania i testowania kompetencji językowych w oparciu o wytyczne Rady Europy ds. Edukacji. Certyfikaty językowe TELC posiadają akredytację Urzędu Służby Cywilnej i są oficjalnie uznawane również przez administrację Rzeczpospolitej Polskiej jako zaświadczenia potwierdzające znajomość języka obcego od poziomu B2. Są również niezbędnymi dokumentami przy ubieganiu się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej. Niemal 85% uczniów Gimnazjum i Liceum im. Unii Europejskiej otrzymało certyfikat. Kolejny egzamin w lutym.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Polecamy