Detektywi opanowali szkołę!

Detektywi opanowali szkołę!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Niecodzienna impreza - Noc Detektywów w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 15 w Radomiu

W nocy z 27 na 28 kwietnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Radomiu uczestniczyli w niecodziennej imprezie pod nazwą „Noc Detektywów”. To już trzecia z kolei impreza organizowana dla uczniów klas starszych przez nauczycieli bibliotekarzy Edytę Małek i Elżbietę Okolus we współpracy z nauczycielami Dorotą Magnowską, Małgorzatą Ornatowską i Julitą Stani.. Imprezy tego typu stały się już tradycją tej szkoły. W ubiegłych latach odbyły „Noc z Harrym Potterem” i „Noc w Narnii”.

Celem tych imprez jest zainteresowanie określonym rodzajem literatury, integracja i oczywiście dobra zabawa. Pomysł na tematykę tegorocznego nocnego spotkania poddali sami uczniowie. Podzieleni na cztery agencje detektywistyczne doskonalili umiejętności, którymi powinien odznaczać się prawdziwy detektyw: logiczne myślenie, spostrzegawczość, kreatywność, komunikację interpersonalną, odwaga i oczywiście sprawność fizyczną. Pracowali bardzo wytrwale rozwiązując rebusy, zagadki logiczne, łamigłówki.

Ogromne emocje wzbudziły zabawy ruchowe, a zwłaszcza marsz w „pijanych okularach” i slalom „szaloną hulajnogą”. Nie mogło zabraknąć tańca i czytania fragmentów książek detektywistycznych. Niesamowitym przeżyciem była wizyta pani policjantki. O północy uczniowie chodząc w ciemności po szkole rozwiązywali na podstawie różnych śladów zagadkę detektywistyczną. Nagrodą był wspaniały tort z fajerwerkami. Zmęczeni, lecz bardzo rozemocjonowani około godziny 2 położyli się spać na sali gimnastycznej. Na pożegnanie, około godziny 7 rano, każdy uczestnik otrzymał Patent Detektywa.

To była niezapomniana noc! Jej organizatorzy myślą już o następnej – za rok.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy