Anielskie Betlejem w PSP 4

Anielskie Betlejem w PSP 4
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Podczas "Anielskiego Betlejem" odbyła się uroczystość integrująca szkolną społeczność – rodziców, uczniów i nauczycieli.

Organizatorzy spotkania nie bujali w obłokach, pamiętali o problemach współczesności. Na początku  obecni byli świadkami kilku sytuacji z naszego życia – kłótni między córką a matką, próby wymuszenia pieniędzy, sprzedaży narkotyków... Dopiero wtedy na scenie pojawili się aniołowie i …diabły, bo chyba jedni bez drugich nie mogą istnieć.

Podczas spotkania nie było biernych widzów – goście śpiewali, a nawet tańczyli. To wszystko pozwoliło połączyć się z niebem, za pomocą telefonu komórkowego, w którym gości powitał Archanioł Gabriel.

W świątecznej atmosferze dyrektor szkoły Aurelia Michałowska złożyła obecnym życzenia, a następnie wszyscy połamali się opłatkiem i długo jeszcze śpiewali kolędy. Na dowód, że ten niebiański wieczór nie był tylko wytworem ludzkich tęsknot i pragnień, nikt nie wyszedł z tego miejsca z pustymi rękoma – do domu zaniósł pachnący piernik na choinkę i tekst „Desideraty”.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali koordynatorzy tego spotkania : wicedyrektor Małgorzata Machnio, nauczyciel j. polskiego Małgorzata Brudnios, nauczyciel j. angielskiego Łukasz Zawistowski i nauczyciel bibliotekarz Marta Olejnik przy ogromnym zaangażowaniu całego grona pedagogicznego.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy