Aleksandra Halicka laureatką konkursu dziennikarskiego

Aleksandra Halicka laureatką konkursu dziennikarskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dzisiaj w Publicznym Gimnazjum nr 5 odbył się finał XX jubileuszowego międzygimnazjalnego konkursu dziennikarskiego. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Publicznego Gimnazjum nr 5 w Radomiu Aleksandra Halicka, drugie przypadło Dominice Smoladze z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Radomiu. Zdobywczynią trzeciego miejsca została Aleksandra Młynarska z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Plastycznych w Radomiu.


Międzygimnazjalny konkurs dziennikarski pod patronatem Wydziału Edukacji i Sportu UM odbył się już po raz dwudziesty. Ma on na celu rozwijanie pasji dziennikarskich i zainteresowań młodzieży środkami masowego przekazu. Ale przede wszystkim odkrycie talentów dziennikarskich.

Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszy polegał na przygotowaniu tekstu publicystycznego. Drugi etap miał wyłonić zwycięzców wypowiedzi ustnych połączonych z prezentacja multimedialną. Oraz trzeci finałowy etap, który odbył się dzisiaj w PGP nr 5.

- Finałowa dziesiątka została wyłoniona z grona 56 zgłoszonych do konkursu uczestniczek. Z naszej szkoły do etapu finałowego dostały się dwie uczennice. Przed konkursem z dziewczętami pracowałyśmy nad redagowaniem tekstów dziennikarskich oraz przygotowaniem prezentacji medialnej – mówi organizatorska Anna Michnicka z PGP nr 5.

Podczas etapu finałowego uczestniczki musiały przedstawić prezentacje multimedialne na temat ,,Zawody typowe i nietypowe”, zredagować tekst dziennikarski oraz zadać pytanie prezydentowi Radomia Andrzejowi Kosztowniakowi. Z werdyktu jury wynika, że najlepiej z trzema wyzwaniami poradziła sobie Aleksandra Halicka, zwyciężczyni konkursu, która po ogłoszeniu wyniku nie kryła wzruszenia.

Zwyciężczyni konkursu wręczono aparat fotograficzny, dyktafon oraz odtwarzacz mp4.

- Jestem zaskoczona werdyktem. Lubię dziennikarstwo i wiążę z tym swoją przyszłość. Największą trudność sprawiła mi książka Ryszarda Kapuścińskiego - wydała mi się trudna. Podczas wystąpień finałowych bałam się, że sobie nie poradzę – mówiła zwyciężczyni.

W jury zasiedli dziennikarze radomskich mediów.

- Zostałem zaproszony do tego by zasiąść w składzie jury, skorzystałem z zaproszenia, bo myślę że tego typu wydarzenie jest bardzo potrzebne by promować dziennikarstwo. Jestem lokalnym patriotą, dlatego dużą uwagę przykładałem do tego, czy w swoje prezentacje uczestniczki wplatały wątki radomskie – mówi Rafał Natorski, członek jury.

Ł. Gajewski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy