20 lat I Społecznej Szkoły Podstawowej STO

20 lat I Społecznej Szkoły Podstawowej STO
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


I Społeczna Szkoła Podstawowa w Radomiu obchodzi jubileusz 20-lecia. Społeczność szkolna i zaproszeni goście zebrali się, aby wspólnie wspominać minione lata. Minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego Andrzeja Balińskiego, inicjatora, pomysłodawcę i założyciela szkoły.

Wśród zaproszonych gości był również dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystyki Leszek Pożyczka, który na ręce dyrektor szkoły, w imieniu Andrzeja Kosztowniaka złożył podziękowania i pamiątkowy grawer:

  • Ta szkoła na trwałe wpisała się w środowisko radomskiej oświaty. Ważne, że powstają tego typu placówki niepubliczne, bowiem dzięki nim jakość nauczania poprawia się, a rodzice mają większy wybór – powiedział Leszek Pożyczka.

Dyrektor szkoły Barbara Deja złożyła również serdeczne podziękowania na ręce rodziców, którzy jak sama powiedziała: „Odznaczyli się pracą na rzecz szkoły i budowaniem środowiska przyjaznego uczniom”. Docenieni zostali również pracownicy, którzy związani są z I Społeczną Szkoła Podstawową STO od prawie dwudziestu lat.

Na zakończenie zebrani goście mieli możliwość podziwiać występy artystyczne przygotowane przez uczniów szkoły oraz popisy szkolnego chóru.

A.J./fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy