Zostało 30 wolnych miejsc w przedszkolach

Zostało 30 wolnych miejsc w przedszkolach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Do poniedziałku rodzice za pomocą platformy internetowej mogli deklarować chęć pójścia ich pociechy do przedszkola. Władze miasta wzorem ubiegłych lat przygotowały ogółem około 4 tys. miejsc.

- W tym dla 3 i 4-latków, które rozpoczynają naukę przygotowaliśmy 1442 miejsca – powiedział Leszek Pożyczka, dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Łącznie w systemie zalogowało się 1515 opiekunów, którzy chcą, aby ich pociechy rozpoczęły naukę.

- Z tej liczby 1414 wydrukowało i złożyło podania w danej placówce. Bez dopełnienia tej formalności zgłoszenia nie były brane pod uwagę. Nie wiemy, czy niektórzy zrezygnowali w trakcie, czy nie zauważyli, że jest taki obowiązek. Ale te osoby będą mogły wziąć udział w drugim naborze, który ruszy 29 kwietnia. Teraz zostało jeszcze około 30 miejsc – dodał Leszek Pożyczka.

Największą popularnością cieszyły się placówki zlokalizowane w centrum miasta i na osiedlu Ustronie.

Przypomnijmy, że miejsce w przedszkolu mają zapewnione dzieci, które spełniają określone warunki m.in.: obydwoje rodziców pracuje, opiekunowie składają rozliczenie PIT w Radomiu, rodzice deklarują spędzanie dużej ilości godzin w przedszkolu przez dziecko. Większą szanse na miejsce we wskazanym przedszkolu ma np. dziecko, którego rodzeństwo już wcześniej podjęło naukę w danej placówce. W zależności od ilości spełnionych warunków, przyznawane są punkty. Zgodnie z przepisami np. dziecko z niepełnosprawnością ma pierwszeństwo w placówce wskazanej przez opiekuna.

Co jeżeli pracuje tylko jeden rodzic, a drugi szuka pracy?

- Jeżeli rodzic znajdzie pracę, może się do nas zgłosić już po zakończonym naborze i znajdziemy miejsce w jakiejś placówce - wyjaśnił Leszek Pożyczka.

Ostateczne wyniki pierwszego naboru będą znane do 4 kwietnia. Od 4 do 11 kwietnia rodzice dzieci, które nie dostały się do przedszkola pierwszego wyboru będą mieli czas na przeniesienie podań do placówki, gdzie dziecko zostało przyjęte. Ci, którzy otrzymają miejsce w przedszkolu, gdzie złożyli podanie, będą musieli potwierdzić swoją decyzję. 29 kwietnia ruszy drugi nabór, wówczas będzie można wybierać spośród przedszkoli w których pozostały wolne miejsca. Ostateczne wyniki będą znane 13 maja.

Aleksandra Jabłonka/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy