Rusza kolejne przedszkole integracyjne

Rusza kolejne przedszkole integracyjne
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Wesoła Karuzela" prowadzone jest przez radomskie Stowarzyszenie "Karuzela". Jak mówi wiceprezes tej organizacji Katarzyna Ziętek, przedszkole skierowane jest dla wszystkich dzieci.

- Nasze stowarzyszenie zajmuje się dziećmi autystycznymi i z ADHD, ale nie chcemy, żeby były one izolowane od innych. Dlatego będziemy przyjmować również dzieci zdrowe. Zależy nam na ich wzajemnej integracji - wyjaśnia.

Z przedszkola będzie mogło skorzystać 25 dzieci. - Nasza placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 18. Chcemy, aby wygodnie było nie tylko dzieciom, ale i ich opiekunom. Zdarzały się sytuacje, że przychodzili do nas rodzice, którzy mówili, że ich pociechy przyjmowane były tylko na kilka godzin tygodniowo i to w wybrane dni - tłumaczy Katarzyna Ziętek.

Oprócz zajęć pedagogicznych w przedszkolu będą prowadzone również ćwiczenia terapeutyczne, między innymi: artterapia (poprzez sztukę), muzykoterapia, dogoterapia (kontakt z psem), a być może nawet hipoterapia (kontakt z koniem).

Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego. Szykowany jest właśnie plac zabaw przy budynku przedszkola.

W Radomiu istnieje już kilka innych placówek dla najmłodszych osób niepełnosprawnych, między innymi: w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych na Wośnikach, a także przy ulicach Królowej Jadwigi, Gajowej oraz Przedszkole Publiczne nr 3 z oddziałami integracyjnymi przy ulicy Olsztyńskiej 12. Zdaniem Katarzyny Ziętek takich miejsc w Radomiu jeszcze jednak brakuje.

Kontakt:
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne "Wesoła Karuzela"
ul. Toruńska 12, 26-600 Radom
tel. 510 804 104
e-mail: przedszkole@karuzela.org

Norbert Nowocień / fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy