Zaproszenie na rekolekcje wielce oryginalne!

Zaproszenie na rekolekcje wielce oryginalne!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- Z prośbą o stworzenie czegoś, co ma zachęcać do udziału w rekolekcjach, przyszedł do mnie dyrektor szkoły. Rzuciłem taki pomysł wśród moich uczniów. Było kilka propozycji, w końcu wspólnie zdecydowaliśmy się na produkcję. Zrealizowali ją uczniowie klas maturalnych 4 B i E – tłumaczy ks. Maciej Gizicki, katecheta z ZST.


Pomysłodawcami scenariusza produkcji są sami uczniowie.

- Ten teledysk ma przede wszystkim na celu pokazanie młodym ludziom, że nigdy nie jest za późno i bez względu na wszystko Jezus zawsze czeka. Ważne jest również uświadomienie młodzieży, że to my, ludzie tworzymy rekolekcje, że nie chodzi o to, aby przyjść i postać w kościele. Najważniejsi w rekolekcjach jesteśmy my i to my je tworzymy – dodaje ks. Maciej Gizicki.

Rekolekcje dla uczniów będą odbywały się w dniach 11-13 marca w szkole w godzinach porannych.

- Wieczorem o godz. 18 dla chcących więcej dodatkowe spotkania odbędą się w kościele. W czasie rekolekcji w szkole będziemy również mieli gościa specjalnego - rapera Piotra Plichtę, znanego jako Poison. Opowie on o swoim trudnym życiu i walce z uzależnieniem od narkotyków, a także nawróceniu się i powrocie do Jezusa. Odbędzie się również koncert hip-hop – mówi ks. Maciej Gizicki.

To nie pierwsze oryginalne nagranie, jakie wspólnie stworzyła społeczność szkolna ZST. Przypomnijmy, że niewiele ponad rok temu nauczyciele i uczniowie wspólnie nagrali teledysk do popularnej piosenki Pharrella Williamsa „Happy”. Zobacz więcej TUTAJ


Aleksandra Jabłonka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy