Zajęcia z policją w XI LO

Zajęcia z policją w XI LO
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zajęcia dla klas mundurowych z technik i taktyk interwencji prowadzi policjant z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Klasy mundurowe z XI LO z oddziałami integracyjnymi im. Stanisława Staszica mają wsparcie ze strony radomskich policjantów, którzy współpracują z młodzieżą. Kadeci uczestniczą w wielu akcjach prewencyjnych organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Radomiu odbywających się na terenie miasta.


[gallery id=231]

Tego typu praktyki pozwalają kształtować świadomość młodych adeptów szkół policyjnych, jak również pozwalają poznać obszary pracy policyjnej. W ramach współpracy uczniowie klas mundurowych mają zajęcia z technik i taktyk interwencji, które prowadzone są na sali gimnastycznej pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Prowadzi je policjant z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Dariusz Kołodziej.

Technika i taktyka prowadzenia interwencji jest bardzo ważną umiejętnością w pracy policjantów. Uczy reagowania w dynamicznych sytuacjach oraz obrony przed atakiem i innymi zagrożeniami. Uczniowie nie szczędzą sił na tych zajęciach i słuchają rad jakie przekazuje im doświadczony policjant.

Źródło: KMP Radom

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy