XIII Turniej Słowa w "Amfiteatrze"

XIII Turniej Słowa w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Kilkadziesiąt osób zgłosiło się do XIII Turnieju Słowa, który odbędzie się 14 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr" przy ulicy Parkowej 1. W tym roku młodzież z Radomia i regionu będzie mierzyła się z dziełami Stanisława Grochowiaka – poety, dramatopisarza i publicysty. Konkurs rozpocznie się o godzinie 14.

Jak co roku silną reprezentację wystawiło Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek. Radom reprezentowały będą szkoły: V LO im. Romualda Traugutta, IV LO im.  Tytusa Chałubińskiego, X LO im. Stanisława Konarskiego, Zespół Szkół Samochodowych, XI LO im. Stanisława Staszica, I LO im. Mikołaja Kopernika oraz III LO im. Dionizego Czachowskiego.

Zdecydowanie największą popularnością wśród wybranych kategorii cieszy się recytacja. Jeden z uczestników wystąpi w kategorii monodram. Również jedna uczestniczka turnieju wystąpi w kategorii wywiedzione ze słowa.

- Turniej Słowa to cykliczny konkurs recytatorski odbywający się zawsze pod koniec roku, mający na celu propagowanie polskiej literatury oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego i doskonalenie umiejętności recytatorskich - tłumaczy Paweł Błach z MOK "Amfiteatr".

Na uczestników Turnieju czekają dyplomy i nagrody książkowe.

Patronat honorowy nad XIII Turniejem Słowa objął Prezydent Radomia – Andrzej Kosztowniak

źródło: MOK "Amfiteatr"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy