W CKU szkolą mentorów i tutorów

W CKU szkolą mentorów i tutorów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Mentor to pracownik przedsiębiorstwa wspierający osobę uczącą się w rozwijaniu wiedzy, umiejętności, zdolności i talentów. Pomaga zdobyć potrzebne kwalifikacje zawodowe, dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Tutorem nazywany jest nauczyciel lub trener, najczęściej spoza najbliższego środowiska osoby uczącej się , wspierający ją w procesie doskonalenia strategii zdobywania wiedzy i rozwoju oraz w stawaniu się samodzielnym uczniem

Projekt realizowany przez Instytut Technologii i Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczym który do współpracy zaprosił Centrum Kształcenia Ustawicznego. Projekt ukierunkowany jest na rozwój wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami edukacji i szkoleń zawodowych a przedsiębiorstwami, w celu pogłebienia wzajemnego zrozumienia i zwiększenia efektywności procesu uczenia się na stanowisku pracy.

Jak mówi dyrektor Centrum Jolanta Świdzikowska jest to bardzo dobre rozwiązanie w celu zapewnienia jakości szkoleń. - Pozwala na zintegrowanie krajowych systemów edukacji z wymogami rynku pracy. Centrum jest pierwszą placówką w Radomiu, która będzie miała w gronie nauczycieli tutorów oraz mentorów - wyjaśnia.

Certyfikacja pozwoli na wdrożenie uznawanego w Europie procesu walidacji oraz zagwarantuje zgodność z wymogami dotyczącymi zapewnienia jakości - uważa wicedyrektor szkoły Tomasz Madej

Źródło: CKU Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy