VII Międzyszkolny Festiwal Piosnki Obcojęzycznej udany

VII Międzyszkolny Festiwal Piosnki Obcojęzycznej udany
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Z roku na rok festiwal - organizowana przez X LO im.Stanisława Konarskiego - cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród uczniów radomskich szkół średnich i gimnazjalnych, ale również młodzieży z regionu. W tym roku w finale wzięło udział 23 wykonawców - głównie solistów, choć zdarzały się i zespoły.

Przeważały piosenki angielskojęzyczne. Młodzież sięgała po utwory trudne, jak Aleksandra Wójcik z II LO w Radomiu, która zaśpiewała "Skyfall". Po wyborze takich utworów jak "Killing me softly" z repertuaru The Fugees (Zuzanna Prokop z PG w Jastrzębiu), czy "Whiskey in the jar", ludowej piosenki irlandzkiej wykonywanej przez niezliczoną ilość zespołów, w tym Metallicę (Wiktor Tokarski z Zespołu Szkół Technicznych), widać że uczniowie mają swoje gusta muzyczne i potrafią je bronić.
Ale we wtorek słychać też było w Resursie utwory w języku hiszpańskim ("Me Muero De Amor" - Barbara Senderowska z X LO w Radomiu), niemieckim ("Alles aus Liebe" - zespół z PG nr 3 w Radomiu), rosyjskim ( "Zamieciatielnyj sosied" - Bartosz Prokop i Krzysztof Jadczak z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu), a nawet po łacinie ("Ave Maria" - Karolina Wietraszuk z IV LO w Radomiu).

Zobacz galerię zdjęć


Uczestników festiwalu oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języków obcych oraz radomscy muzycy. Kryteriami oceny były technika śpiewania, wyraz emocjonalny oraz  umiejętności językowe. Publiczność także miała możliwość wybrać swoje zwycięzcę – każdy przy wejściu otrzymywał kupon do głosowania.

WYNIKI KONKURSU

Kategoria gimnazjum: I miejsce - Angelika Kaluga z PG w Jastrzębiu, II miejsce - Zespół Czarne Słowiki z PG nr 3 w Radomiu, III miejsce - Zuzanna Knop z PG w Jastrzębiu
 
Kategoria szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce - Adrianna Grzywacz z V LO w Radomiu, II miejsce - Damian Czerwonka z Zespołu Szkół Ekonomicznych, III miejsce - Aleksandra Wójcik z II LO w Radomiu. Wyróżnienia dla Marty Włodarczyk z III LO i Wiktora Tokarskiego z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu
 
Nagroda specjalna za szczególne walory językowe (roczny kurs języka angielskiego ufundowany przez English College) - Zuzanna Walnik III LO w Radomiu.

Nagroda publiczności dla Oskara Dziubińskiego i Macieja Mazura z X LO iw Radomiu.

RED, fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy