Uczniowie z Radomia rywalizowali w konkursie LOKI' 2012

Uczniowie z Radomia rywalizowali w konkursie LOKI' 2012
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Czworo uczniów z Zespołu Szkół Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu wzięło udział w II Ogólnopolskim Konkursie Fryzjerskim o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego LOKI 2012 w Kielcach. Do finału został wyłoniony Patryk Papuć, uczeń czwartej klasy.

Organizatorem konkursu była Szkoła "PRO - FIL" w Kielcach i Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.Tematem konkursu był: "Wieczór wenecki". Konkurs przeznaczony był dla młodych talentów w dziedzinie fryzjerstwa i składał się z dwóch konkurencji: eliminacje na główkach treningowych, temat:"Wenecja - koki -loki"oraz finał, fryzura wykonywana na losowo wybranych modelkach, temat:"...och ta Wenecja - plecione szaleństwo".

W konkursie uczestniczyli uczniowie 17 szkół z całej Polski tj; 53 uczestników. Uczniowie szkół fryzjerskich przybyli z Łodzi, Warszawy, Radomia, Tarnowa, Stalowej Woli, Krakowa, Suchedniowa, Sędziszowa Małopolskiego, Końskich, Skarżyska Kamiennej, Nowin, Tomaszowa Mazowieckiego, Dobczyc, Jędrzejowa i Kielc.

W finale brało udział 10 osób wyłonionych z 53 uczestników. Do finału został również wyłoniony Patryk Papuć - uczeń klasy czwartej ZSOSiU w Radomiu.

Zwycięzcami konkursu I, II, III miejsc zostali uczniowie szkoły PRO - FIL w Kielcach.
IV miejsce zajęła uczennica ze Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, zaś V miejsce uczennica Szkoły PRO - FIL w Kielcach.

Udział w konkursie przyniósł uczestnikom nowe doświadczenia umożliwiające rozwój talentu, kreatywności i pasji w dziedzinie fryzjerstwa.

red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy