Uczą się zawodu we Włoszech!

Uczą się zawodu we Włoszech!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1266]

Staż realizowany jest w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Program ten (obecnie Erasmus Plus) to nie tylko pieniądze na realizację napisanego projektu ale przede wszystkim szansa dla uczniów na zdobycie praktyki zagranicznej i doskonalenie swoich umiejętności.

Dziewczęta pracę wykonują w hotelach Telstar i Polo i cukierniach Monti e Nanni i Bianchi w Rimini. Szkoła w Radomiu dysponuje bardzo dobrym zapleczem szkolenia praktycznego, jednak praktyki zagraniczne sprawiają uczniom wiele przyjemności i dają możliwość poznania innego kraju, jego kultury i języka.

- Włochy to język włoski, dobra kuchnia, kultura, atrakcje turystyczne i ludzie, z którymi się spotykamy, rozmawiamy i od których się uczymy wszyscy nie tylko uczniowie, ale również opiekunowie grup. Z drugiej strony promujemy naszą małą ojczyznę Radom – przyznaje Barbarą Górka, opiekunka praktyk z ZSSiH. - Włosi w Rimini dobrze wiedzą, gdzie jest Radom a niektórzy z nich  nawet nas odwiedzili, na razie prywatnie. Uczennice na bieżąco dzielą się swoimi przeżyciami na swoich blogach. Wstawiają zdjęcia z pracy, z wycieczek do Wenecji, San Marino. Pozdrawiamy wszystkich ze słonecznego Rimini – dodała.

W tym samym czasie inna, też ośmioosobowa grupa z ZSSiH w Radomiu przebywa w Hiszpanii w Granadzie.

Żródło: ZSSiH Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy