Szczytna akcja w CKU

Szczytna akcja w CKU
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W CKU akcja oddawania krwi odbywa się regularnie od 2008 roku. – Wszystko wyszło spontanicznie. Chcieliśmy w jakiś sposób pomóc i wpadliśmy na pomysł zorganizowania akcji honorowego oddawania krwi – powiedziała wicedyrektor CKU Zofia Rodziewicz. – Pierwsza akcja odbyła się w 2008 roku, a od 2013 mamy dwie zbiórki w ciągu roku, jedną w październiku i drugą w marcu. Od początku tej akcji udało nam się zebrać prawie 190 litrów krwi.


Oddawanie krwi w CKU


W tym roku do akcji zgłosiło się 29 osób. – Ostatecznie krew oddało 25 słuchaczy systemu stacjonarnego i zaocznego oraz jeden nauczyciel. Trzy osoby odpadły z powodów zdrowotnych- wyjaśniła Zofia Rodziewicz. – Cieszę się, że akcja jest popularna i sporo osób się nią interesuje. Bo oddając krew dajemy od siebie coś cennego i komuś ratujemy życie, a to w tym jest najpiękniejsze.

W sobotę na oddanie krwi zdecydował się m.in. Mariusz Bińkowski. – Już po raz szósty oddaję krew. Pierwszy raz zrobiłem to w szkole i od tamtej pory biorę udział w każdej takiej akcji oraz oddaje krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. To szczytny cel i skoro jestem zdrowy to czemu miałbym nie pomóc – pyta retorycznie uczeń CKU.

Organizatorzy zapowiadają, że akcja będzie kontynuowana. – Kolejna edycja na pewno odbędzie się w październiku i mamy nadzieję, że będzie trwała jeszcze przez wiele lat – zapewniła wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Zofia Rodziewicz.

Tym razem udało się zebrać 11,7 litra krwi. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy