Studniówka w VI LO z Polskim Radiem!

Studniówka w VI LO z Polskim Radiem!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Tradycją VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego jest organizowanie studniówek w murach swojej szkoły. Dekoracją sali zajmują się sami uczniowie. Co roku w konkursie wyłaniany jest motyw przewodni balu. Dwa lata temu bal studniówkowy zorganizowano na podstawie motywów z Ojca Chrzestnego.

- Tegoroczny inspirowany jest książką pt.: „Alicja w Krainie Czarów” Carrola Lewisa. Wiem, że brane były również inne opcje pod uwagę np. "Wielki Gatsby", ale ostatecznie zwyciężyła Alicja – powiedział nam Piotr Nawrot, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSO nr 6 w Radomiu.

W tym roku maturzyści z „Kochanowskiego” scenariusz swojej studniówki zgłosili do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Program Czwarty Polskiego Radia. - Jury miało za zadanie wybrać dwa najciekawsze i najbardziej oryginalne plany studniówek z całej Polski. Propozycja naszych maturzystów okazała się zwycięską – wyjaśnia Piotr Nawrot.

Szczegóły przebiegu zabawy studniówkowej są jak na razie owiane tajemnicą. - Najprawdopodobniej niespodziankę przygotowują nauczyciele, niewykluczone, że podczas poloneza również będzie jakiś zaskakujący akcent. Nie możemy zdradzać szczegółów, żeby nie popsuć niespodzianki – powiedział Piotr Nawrot.

Dzięki wygranej, przedstawiciele „Czwórki” w czasie studniówki będą mieli wkład w dobrą zabawę uczniów. Ekipa zapewni uczestnikom wiele atrakcji takich jak konkursy z nagrodami czy fotobudka, w której maturzyści będą mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia. Przebieg balu będzie emitowany na żywo na antenie Programu Czwartego Polskiego Radia w ramach audycji „PlenAir”.

Aleksandra Jabłonka/ fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy