"Sobieski" zaprasza na premierę

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Licealiści z „Sobieskiego” wraz ze swoimi nauczycielami postanowili uroczyście uczcić premierę filmu, opowiadającego o zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. W dniu premiery sprawdzać bilety na seans pomoże sam Jan III Sobieski wraz z królową Marysieńką w asyście orszaku królewskiego.

Licealiści bezpośrednio przed premierą filmową zaprezentują również scenkę rodzajową „List króla Jana do żony Marysieńki spod Wiednia”. - W insceniazacji, przygotowanej przez polonistki z naszej szkoły, wykorzystane zostaną fragmenty listów Sobieskiego do żony oraz najsłynniejsze jego powiedzenia. -  Postaramy się oddać klimat tamtej epoki– mówi Aleksandra Nobis, koordynatorka projektu z VIII LO.

Goście premierowego pokazu będą również zobaczyć prezentację multimedialną o VIII LO.

- Chcemy zwrócić uwagę, że patron jest punktem odniesienia w praktyce szkolnej. Odwołujemy się do prezentowanych przez niego wartości. Przypominamy nie tylko zwycięstwa, waleczność i odwagę, ale i kulturę, zainteresowanie sztuką, a także czułe serce – mówi Aleksandra Nobis.

Jeszcze tydzień po premierze w holu kina będzie można oglądać wystawę prac uczniów VIII LO pt. "Związki Jana Sobieskiego z Ziemią Radomską". - Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii szkicowali, rysowali, malowali i na podstawie źródeł stworzyli własną wizję artystyczną dzieła patrona – wyjaśnia Aleksandra Nobis.

VIII LO ogłasza również konkurs dla uczniów gimnazjów na komiks związany z patronem szkoły. Szczegółowe zasady będzie można znaleźć na stronach internetowych VIII LO i kina Helios.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy