„Potop” i „Wesele” na maturze

„Potop” i „Wesele” na maturze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1063]


Zdania maturzystów, których spotkaliśmy po egzaminie były bardzo podzielone. Większość deklarowała jednak, że egzamin był średnio trudny.

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym trwał 170 minut. W tym czasie maturzyści musieli rozwiązać zadania zamknięte i otwarte na podstawie zamieszczonego w arkuszu fragmentu tekstu. Ta część przysporzyła chyba najwięcej problemów tegorocznym maturzystom. Większość zgodnie twierdziła, że najtrudniejszym zadaniem było określenie funkcji zdania w tekście mówiącym o miłości. Narzekali również, że było wiele zadań otwartych.

Drugim zadaniem na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym jest napisanie dłuższego tekstu na podstawie wybranych dwóch utworów literackich. Tematy do wybrania na tegorocznym egzaminie pisemnym dotyczyły motywów z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i „Potopu” Henryka Sienkiewicza.

- Większość osób spodziewała się „Wesela”, zaskoczeniem był natomiast „Potop”. Ogólnie egzamin nie był bardzo trudny – powiedzieli nam maturzyści z „Kopernika”.

W „Koperniku” i „Traugucie” uczniowie chętniej decydowali się na „Potop”. Z kolei w „Czachowskim” i „Kochanowskim” uczniowie twierdzili, że większość osób zdecydowała się na ”Wesele".

Maturzyści, z którym rozmawialiśmy potwierdzali, że wybór studiów będzie zależał od wyników egzaminu dojrzałości. Większość myśli jednak o uczelniach poza Radomiem.

To początek egzaminacyjnych zmagań. 6 maja obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki, a w środę z języka obcego. W następnych tygodniach maturzyści będą zmagali się z przedmiotami dodatkowymi i maturami ustnymi. Większość maturzystów twierdziła, że najtrudniejszy był pierwszy dzień, z każdym następnym ma być łatwiej.

Więcej o egzaminie maturalnym czytaj TUTAJ.

A.J. / fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy