O wyborach w USA z Amerykaninem

O wyborach w USA z Amerykaninem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pretekstem do spotkania z Stephenem Szypulskim, były wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.
W Ogólnokształcącym Liceum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu Stephan Szypulski wygłosił wykład pod tytułem "Elections". Organizatorem wydarzenia było Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury "American Corner" oraz nauczyciele języka angielskiego w Liceum Językowym - Marzena Wojciechowska i  Anna Gibała.

Uczniowie po przywitaniu gości z American Corner obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji o zasadach systemu wyborczego w Stanach Zjednoczonych oraz o tym jak przebiega obecna kampania wyborcza Baracka Obamy i Mitta Romneya. Młodzież zaangażowała się w dyskusję z gościem, zadając dużo pytań w języku angielskim. Jedno z nich nie dotyczyło polityki, a upodobań kulinarnych zaproszonego gościa. Stephan Szypulski powiedział po polsku, że najbardziej lubi gołąbki i pierogi. Stephen Szypulski studiował w Georgetown, jest stypendystą Fulbrighta. Pasjonuje się językiem i kulturą polską oraz rosyjską, szczególnie interesuje go polityka i stosunki międzynarodowe. Obecnie studiuje w The Warsaw School of Economics.

Młodzież z liceum  uczestniczyła następnie w konkursie US Presidential Elections Quiz. Wiedza z testów weryfikowana będzie w Ambasadzie Amerykańskiej, wyniki będą znane za 3 tygodnie.
 

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy