Nie żyje dyrektorka II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu

Nie żyje dyrektorka II LO im. M. Konopnickiej w Radomiu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Miała 50 lat, w zawodzie nauczyciela matematyki (ukończyła Uniwersytet Warszawski) pracowała od 25. W 2006 roku do konkursu na dyrektora II LO jej kandydatura została zaproponowana przez nauczycieli szkoły. Wygrała dzięki ich poparciu. Szkoła w ciągu następnych kilku lat zmieniła się diametralnie: powstały tu m.in. pracownie komputerowe i centra multimedialne, wymieniono okna, przeprowadzono remont dachu, termomodernizację, odnowiono sale. W 2011 roku szkoła uroczyście obchodziła 100-lecie istnienia.

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kompetencje dyrektora II LO przejmuje teraz wicedyrektor szkoły - tłumaczy Leszek Pożyczka, dyrektor wydziału edukacji, sportu i turystyki UM. - Przepisy nie określają, ile czasu mamy w takiej sytuacji na rozpisanie konkursu na nowego dyrektora szkoły. Ale na pewno zrobimy to wkrótce.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w środę (26 marca) o godz. 13 w kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. ks. A. Staniosa (od ul. Miłej) w Radomiu.RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy