Nauka i zwiedzanie w Niemczech

Nauka i zwiedzanie w Niemczech
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=694]

Grupa 16 słuchaczy wraz z opiekunami Tomaszem Madejem oraz Jerzym Narojczykiem odbywała praktyki ucząc się nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie elektryki. W trakcie pobytu słuchacze wykonywali pracę w Instytucie przy układaniu instalacji elektrycznej, montażu rozdzielnicy, montażu oświetlenia oraz instalacji alarmowej.

W trakcie pobytu nie zabrakło także wycieczek które przyczyniły się do lepszego poznania Niemiec. Instytut położony jest w miejscowości Paulinenaue około 56 km od Berlina i 40 km od Poczdamu. W dniach wolnych od pracy (sobota – niedziela) słuchacze zwiedzali pobliskie atrakcje turystyczne. W Berlinie słuchacze zwiedzali gmach Reichstagu, z którego w późnych godzinach nocnych można było podziwiać panoramę miasta nocą. Ponadto słuchacze zobaczyli także muzeum Humbolta, bramę Brandenburską, Wyspę Muzeów, mur Berliński.

W Poczdamie słuchacze zwiedzali Park Sanssouci. Jest to park położny na 298 ha, w którym znajdują się rezydencje Fryderyka II Wielkiego, zabytkowe fontanny oraz chiński dworek.

red. A.J.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy