Mistrzostwa Radomia w FIFA 15

Mistrzostwa Radomia w FIFA 15
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Uczestników wielkiego finału wyłoniły eliminacje, które został przeprowadzone w każdej ze zgłoszonych szkół. W ostatecznej rozgrywce udział weźmie ok. 30 uczniów z 12 szkół regionu radomskiego, którzy będą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych (uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych).

Organizatorem turnieju jest Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu. - W naszych głowach zrodził się pomysł zorganizowania mistrzostw w Fifie na X-Boxa. Początkowo miała być to tylko zabawa dla uczniów naszej placówki, ale ostatecznie postanowiliśmy poszerzyć zasięg o inne szkoły – powiedział Łukasz Gierek, jeden z organizatorów mistrzostw.

Zgłoszeni zawodnicy zostaną rozlosowani do turniejowej drabinki. Do kolejnych rund przejdą zwycięzcy dwumeczy. - W przypadku remisu w dwumeczu, triumfatora pary wyłoni trzeci pojedynek. Jeżeli w nim również nie padnie rozstrzygnięcie to odbędzie się dogrywka i rzuty karne – wyjaśnia Łukasz Gierek. - W pierwszy fazach mecze będą trwały dwa razy po trzy minuty, a od półfinału każda połowa będzie trwać sześć minut – dodał organizator.

Uczestnicy turnieju muszą przyjść w strojach sportowych. - W ten sposób chcieliśmy podkreślić sportowy charakter zawodów. Dodatkowo łatwiej będzie można rozróżnić reprezentantów szkół – wyjaśnił Łukasz Gierek.

Każdy z uczestników zabawy dostanie pamiątkowy dyplom, a czołowa trójka w obu kategoriach wiekowych otrzyma puchary i nagrody.

Turniej odbędzie się 23 maja w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Zmagania rozpoczną się o godzinie 9 rano i potrwają do południa. Partnerem turnieju jest firma Sony. - Wszystkich chętnych zapraszamy do śledzenia wyników rywalizacji. Rezultaty na bieżąco będą dodawane na naszej stronie internetowej i na facebookowym profilu – powiedział Łukasz Gierek.

KD / fot. ZST

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy